بنیاد بیوفیدبک اروپا BFE

بنیاد بیوفیدبک اروپا BFe

درباره بنیاد بیوفیدبک اروپا

بنیاد بیوفیدبک اروپا BFE یک موسسه غیرانتفاعی واقع در انگلستان و ماموریت آن، ارتقاء آگاهی متخصصین سلامت و آموزش پزشکان در استفاده از آخرین روش‌ها و تکنولوژی‌های بیوفیدبک است. هیئت مشاوران بنیاد شامل پزشکان برجسته و محققانی از چندین رشته است که هدفی مشترک را در انتشار اطلاعات در این زمینه که به سرعت در حال رشد و توسعه است، به اشتراک می‌گذارند. این بنیاد، با آموزش و صدور گواهینامه برای پزشکان و متخصصینی که مایل به به‌کارگیری بیوفیدبک در حرفه خود هستند و به طور دوره‌ای نیازهای خود را برای حفظ گواهینامه معتبر بررسی می‌کنند، سر و کار دارد. این بنیاد یکی از ۴ سازمان اصلی نوروفیدبک و بیوفیدبک در دنیا در کنار BCIA، ISNR و AAPB است.

بیوفیدبک یک تکنیک در توسعه سریع غیر دارویی با شواهد قوی از اثربخشی است. بیوفیدبک در زمینه سایکوفیزیولوژی ایجاد شده است و هدف آن آموزش نحوه مدیریت حالات درونی فرد با تنظیم عملکرد سایکوفیزیولوژیکال فرد (خودتنظیمی فیزیولوژیک) است. بیوفیدبک چیست؟

  • از طریق آموزش‌های BFE، متخصصینی که می‌خواهند بیوفیدبک را در حرفه خود به کار ببرند، می‌توانند مستقیما از اساتید برجسته بین‌المللی و ملی، دانش و مهارت کسب کنند.
  • نشست سالانه BFE که هر ساله در شهرهای مختلف اروپا برگزار می‌شود، دارای کارگاه‌هایی است که توسط متخصصین این حوزه تدریس می‌شود.
  • بنیاد بیوفیدبک اروپا دارای تاییدیه انجمن روانشناسی آمریکا APA است تا بتواند به صورت پیوسته، حامی آموزش روانشناسان باشد.

نیاد بیوفیدبک اروپا متخصصان زیادی را در سراسر جهان با دانش بروز و پیشرفته‌ای از بیوفیدبک و نوروفیدبک آشنا نموده است. هدف این بنیاد آموزش پیوسته این روش‌ها به نسل جدیدی از متخصصان رشته‌های مختلف با استفاده از روش‌های خلاقانه است. این بنیاد توانسته تاییدیه انجمن روانشناسی آمریکا APA را برای اختصاص امتیاز بازآموزی به کسانی که در دوره‌های آن شرکت می‌نمایند کسب کند. از این پس روانشناسان می‌توانند علاوه بر آموزش نحوه کاربرد بیوفیدبک و نوروفیدبک در درمان، از طریق شرکت در دوره‌ها و سمینارهای این سازمان، امتیاز بازآموزی CE انجمن روانشناسی آمریکا را نیز دریافت نمایند.

بنیاد بیوفیدبک اروپا - انجمن روانشناسان آمریکا

روش های مختلف کسب امتیاز APA

دوره‌های ضبط شده

این دوره ها از طریق اینترنت قابل دسترسی است: پس از مشاهده می‌بایست فرم نظرسنجی آن را تکمیل نموده و به سوالاتی که از سرفصل‌های دوره برای شما ارسال شده است در طول یک هفته پاسخ دهید. پس از گذراندن موفق امتحان، امتیاز برای شما لحاظ می‌گردد.

دوره BFE

دوره‌های آنلاین و وبینارها

حضور موثر شما در دوره از طریق ورود چند باره بررسی می‌شود. پس از دوره و تکمیل فرم نظرسنجی امتیاز برای شما در نظر گرفته می‌شود.

دوره BFE

شرکت در کنفرانس ها و جلسات BFE

مدرسه فارمد به عنوان نماینده انحصاری این موسسه در ایران و خاورمیانه می‌تواند امکانات لازم را برای حضور در این دوره‌ها فراهم نماید. در صورت نیاز می توانید با ما تماس حاصل نمائید.

دوره BFE

هیئت مشاوران بنیاد بیوفیدبک اروپا

Erik-Peper

Erik Peper, Ph.D., BCB

رئیس هیئت مشاورین – استاد تمام دانشگاه سن فرانسیسکو – رییس سابق موسسه روان‌فیزیولوژی کاربردی و بیوفیدبک AAPB

Barry-Sterman

Barry Sterman, Ph.D., BCN

رئیس بخش EEG – استاد تمام دانشگاه پزشکی UCLA

Paolo-Di-Benedetto

Paolo Di Benedetto, Ph.D

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و همچنین مغز و اعصاب – رئیس دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه ادوین ایتالیا

Niels-Birbaumer

Niels Birbaumer, Ph.D

دکترای روانشناسی بالینی – استاد تمام دانشگاه پنسیلوانیا

دفاتر آموزش BFE در جهان

برنامه BFE Affiliate برای کمک به جوامع در سراسر جهان طراحی شده است تا بیوفیدبک را برای رسیدن به اهداف افزایش سطح سلامت و بهبود عملکرد خود اضافه کنند. این برنامه از طریق مراکز عالی Centers of Excellence که اطلاعات و آموزش را در مورد موضوعات خاص در حیطه بیوفیدبک ارائه می‌دهند، اجرا می‌شود. از بیش‌فعالی/نقص توجه تا سرطان پروستات، از توانبخشی در آب تا افسردگی، متخصصین بسته به تخصص خود می‌توانند دوره مورد نظر خود را انتخاب کرده و آموزش‌های لازم را دریافت نمایند.

آکادمی فارمد

مدرسه فارمد

مدرسه فارمد ابتدا به عنوان نماینده و سپس به عنوان Center of Excellence یا دفتر BFE در خاورمیانه بیش از ده سال است که پلی میان متخصصین ایران و منطقه و سرآمدان حوزه نوروفیدبک و بیوفیدبک در جهان ایجاد کرده است. سرفصل‌های کارگاه‌های نوروفیدبک و بیوفیدبک به صورت کامل مطابق با برنامه‌های BFE و با توجه به دانش روز این حوزه تدوین و به تایید رسیده است تا شرکت‌کنندگان کارگاه علمی‌ترین و دقیق‌ترین پروتکل‌های درمانی را آموزش ببینند. اعضای هیئت علمی مدرسه فارمد هر ساله توسط BFE ارزیابی و دیپلم تدریس دریافت می‌کنند. به منابع علمی BFE دسترسی دارند و با برترین اساتید ارتباط برقرار می‌کنند.

آخرین یافته‌های بالینی صورت‌گرفته توسط BFE در اختیار متخصصین قرار گرفته تا بر اساس نیاز در ایران نیز مورد استفاده قرار گیرند. همچنین امکانات لازم برای دریافت گواهی‌های بین‌المللی را فراهم شده است که از این حیث تنها مجموعه‌ آموزشی در ایران است.

اختلالات و راهکارهای BFE

ADD/ADHD:

اختلال بیش‌فعالی/نقص توجه یکی از شایع‌ترین اختلالات رفتاری-عصبی در دوران کودکی است. براساس مراکز کنترل و پیشگیری بیماری CDC، میزان ADHD گزارش‌شده توسط والدین در بین کودکان ۴ تا ۱۷ سال بین سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ با ۲۲٪ افزایش از ۸.۸٪ به ۹.۵٪ افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۴، آکادمی طب اطفال آمریکا، نوروفیدبک را به عنوان یک درمان سطح اول تشخیص داده است.

 

نوروفیدبک ADHD

preloader