بیوفیدبک الکترومایوگرافی (EMG) سالهاست که برای بازیابی عملکرد عضلانی اسکلتی مورد استقبال متخصصین فیزیوتراپ و توانبخشی قرار گرفته است. این کار توسط افزایش کنترل و قدرت و در عین حال ایجاد تعادل بهتر در گروه عضلانی اتفاق می افتد. تحریک الکتریکی عضله (E-Stim) به صورت تنها و تلفیق با بیوفیدبک EMG روشی قدرتمند است که می تواند برای افرادی که ضعف عضلانی دارند، برای بازیابی فعالیت عضلات موثر باشد.

اختلالات کف لگن مانند بی‌اختیاری ادرار، ناشی از عدم استراحت ماهیچه‌های آن ناحیه بوده و می‌تواند با یک روش فیزیوتراپی به نام بیوفیدبک درمان گردد. با به کارگیری بیوفیدبک پزشک می‌تواند کنترل عضلات کف لگن را بهبود بخشد. تکنیک‌های متعددی در بیوفیدبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار می‌تواند ماهیچه منقبض ‌شده و یا به حالت استراحت رفته را تشخیص داده و یک فیدبک بصری ایجاد کند. این فیدبک بصری به بیمار کمک می‌کند تا دریابد ماهیچه در حال حرکت است و بنابراین کنترل ماهیچه را با دقت بیشتری انجام دهد.

به همین منظور آکادمی نوروساینس فارمد اولین وبینار خود را با موضوع آشنایی با بیوفیدبک در توانبخشی را با حضور خانم دکتر طناز احدی (متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) و خانم رکسانا بهبهانی (فیزیوتراپیست) برگزار می‌کند.

سرفصل‌ها:

  • آشنایی با تعاریف و مفاهیم بیوفیدبک درمانی
  • الکترودگذاری و ثبت سیگنال SEMG
  • آشنایی با اصول تحریک الکتریکی در عضلات کف لگن

مخاطبین:‌ متخصصین طب فیزیک و توانبخشی، فیزیوتراپیست

زمان: پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر

تلفن تماس جهت دریافت اطلاعات بیشتر :  ۰۲۱۸۸۵۰۳۶۳۳ – داخلی ۳

شماره پشتیبانی واتساپ ۰۹۰۲۴۷۲۴۳۹۷

بیشتر بدانید:

بیوفیدبک کف لگن

عضو کانال تلگرام فارمد شوید: https://t.me/farmed

کارگاه بیوفیدبک کف لگن

صفحه اینستاگرام

برای ثبت نام لطفا فرم ذیل را تکمیل نمائید. اطلاعات ورود به وبینار از طریق پیامک و ایمیل یک روز پیش از برگزاری وبینار ارسال خواهد شد.

کتاب و مقاله های معرفی‌شده توسط مدرس را می‌توانید از لینک زیر دریافت نمائید.

در صورت علاقه‌مندی به اطلاع از وبینارهای بعدی می‌توانید فرم عضویت را تکمیل نمائید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!