کارگاه نوروفیدبک

نوروفیدبک پیشرفته


کارگاه نوروفیدبک برای آموزش تئوری-عملی این روش با رویکرد کاربردی طراحی شده است. شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از گذراندن کارگاه نوروفیدبک عمومی این روش را در درمان و پژوهش برای اختلالاتی که در کارگاه آموزش داده می‌شود به کار ببرند.

هدف از برگزاری این دوره آشنایی افراد شرکت‌کننده با پروتکل‌های بیشتر و تخصصی‌تر مورد استفاده در نوروفیدبک است. طی تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است بازه فرکانس موج آلفا برای هر فرد الزاما ۸ تا ۱۲ هرتز نیست و می‌تواند کمی بالاتر و یا پایین‌تر باشد و این موضوع تاثیر چشمگیری در قابلیت‌های شاختی فردی دارد. همچنین بهتر است در پروتکل‌های درمانی مقدار واقعی آلفا، مد نظر قرار بگیرد.

مهم‌ترین مبحثی که در این دوره به آن پرداخته می‌شود ClinicalQ Suite است. این نرم‌افزار که برای اولین بار توسط بنیاد بیوفیدبک اروپا BFE ارائه شد به وسیله آقای دکتر سوئینگل طراحی شده و بر روی Biograph Infiniti نصب می‌شود. با استفاده از آن و به وسیله چند ثبت دو کاناله و مقایسه آن با دیتابیس نرمال خود، گزارش ارزشمندی از وضعیت فرد در اختلالات رایج روانشناختی ایجاد کرده و موارد نامناسب را به شما اعلام می‌کند تا بتوانید به وسیله ملاک‌های اصلی تشخیص اختلال آن‌ها را مورد بررسی بیشتر و تایید قرار دهید. پس از آن به وسیله پنجره‌های مخصوص طراحی‌شده و همچنین استفاده از اصوات با فرکانس‌های مختلف که در کاهش یا افزایش امواج مغزی موثر هستند، به درمانگر برای درمان مراجع خود و کاهش جلسات درمانی کمک‌های قابل توجهی می‌کند.

این کارگاه تحت لیسانس بنیاد بیوفیدبک اروپا BFE برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای گسترش دانش و حوزه کاربردهای نوروفیدبک، پس از گذراندن کارگاه نوروفیدبک عمومی و بدست آوردن تجربه کار عملی در کارگاه‌های نقشه مغزی QEEG و نوروفیدبک HEG شرکت کنند.

هزینه کارگاه

۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان

  • در صورتی پس از ثبت نام، امکان شرکت در کارگاه را نداشته باشید، می‌توانید با مجموعه هماهنگ نموده تا بدون کسر هزینه، مبلغ پرداختی برای دوره بعدی لحاظ شود.
گواهی شرکت در دوره

به شرکت‌کنندگان با تحصیلات مرتبط، گواهی شرکت در دوره از طرف آکادمی فارمد به عنوان نماینده انحصاری بنیاد بیوفیدبک اروپا BFE و پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهیدبهشتی اعطا خواهد شد.

پیش نیازها

تمامی علاقمندانی که کارگاه نوروفیدبک را گذرانده باشند و تجربه کار عملی با نوروفیدبک را داشته باشند می‌توانند در این کارگاه حضور یابند.

تحصیلات شرکت کنندگان می‌بایست در یکی از موارد ذیل باشد:

– پزشکی (روانپزشکی، نورولوژی و …)
– روانشناسی (تمامی گرایش‌ها)
– علوم شناختی
– توانبخشی (کاردرمانی، گفتاردرمانی و …)
– پرستاری
– تربیت بدنی، فیزیولوژی ورزشی
– سایر رشته‌های مرتبط با علوم اعصاب و حوزه سلامت (شنوایی‌شناسی و …)

  • داشتن مدرک حداقل کارشناسی الزامی است.
  • سایر علاقمندان برای اطلاع از شرایط دریافت مدرک می‌توانند با مجموعه تماس حاصل نمایند.
زمان برگزاری

مدت زمان کارگاه: ۲ روز آنلاین / ۱۰ ساعت (پنج شنبه و جمعه)

ساعت کارگاه:  ۹ الی ۱۴

نحوه برگزاری: به صورت آنلاین با استفاده از پلت فرم Adobe Connect (آموزش نحوه دسترسی به نرم‌افزار برای شرکت‌کنندگان ارسال می‌شود و پشتیبانی برای اتصال صحیح و با کیفیت پیش از شروع دوره توسط همکاران ما انجام می‌گیرد.)

  • در صورت نیاز به کار عملی حضوری، امکان معرفی به مراکز مورد تایید در سطح کشور وجود دارد.
مدرس

دکتر مهدیه رحمانیان

دکترای روانشناسی بالینی از دانشگاه دهلی هند
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور تهران
مدرس رسمی بنیاد بیوفیدبک اروپا در ایران و خاورمیانه

محتوای کارگاه
  • نحوه بدست آوردن دامنه آلفای واقعی هر شخص Individual Alpha Frequency (IAF)
  • آموزش ثبت دو کاناله ClinicalQ Suite و نحوه ارزیابی و تحلیل گزارش آن
  • آموزش پنجره های درمانی ClinicalQ و استفاده از اصوات برای کمک به تغییر امواج مورد نظر
  • پروتکل آلفا/تتا و کاربرد آن در اضطراب، ولع اعتیاد، ارتقای عملکرد و …

این دوره با سخت‌افزار شرکت Thought Technology (دستگاه‌ ProComp) و نرم‌افزار Biograph Infiniti برگزار می‌گردد.