با بیوفیدبک همراه eVu-TPS؛ نیروی کلینیکی در نوک انگشتان شما

زمان‌هایی وجود دارد که اضطراب، کنترل زندگی ما را در دست میگیرد. وقتی میخواهیم تصمیمات مهمی بگیریم، ما را بی حرکت نگاه میدارد و سر راه مان قرار میگیرد. وقتی نیاز به بهترین عملکردمان داریم، از نشان دادن قدرت و استعداد واقعی مان جلوگیری میکند. اضطراب مزمن معمولا با دارو، درمان میشود و باعث کاهش شدت و فراوانی علائم آن میگردد، ولی معمولا دارای تاثیرات نامطلوب است. در تحقیقات ۳۰ ساله اخیر مشخص شده که سیستم عصبی ما میتواند با آموزش، خود تنظیمی را انجام دهد.

این تکنولوژی جدید بیوفیدبک که به شما معرفی میکنم، میتواند به شما کمک کند که نسبت به واکنش‌های ناخودآگاه و ظریف درونی استرس خود، آگاهتر شوید و یاد خواهید گرفت که ذهن آرام خود را حفظ کنید و بدون زحمت و فشار زیاد، کنترل بیشتری روی احساسات خود داشته باشید.

وقتی اضطراب تبدیل به یک مشکل میشود

وقت آن است که کنترل آن را بدست بگیریم.

یک سنسور بیوفیدبک برای ۳ پارامتر مهم

سنسور انگشتی بیوفیدبک eVu-TPS، با یک بند پارچه ای روی یک انگشت وصل میشود و سه پارامتر را تشخیص و روی اپ تلفن همراه نمایش میدهد.

  • تغییرات ضربان قلب ( HRV )
  • رسانایی پوست ( Skin Conductance )
  • دمای پوست ( Skin Temperature )

تمامی داده‌های تشخیص داده شده بصورت Real Time از طریق بلوتوث روی تلفن همراه قابل مشاهده هست.

تغییرات ضربان قلب (Heart Rate Variability)

هنگامی که در حال استراحت هستید، یک ضربان قلب سالم، باید هنگام دم سرعت بگیرد و هنگام بازدم کند شود. این تغییرات لحظه به لحظه ضربان قلب، به ما میگوید که آیا سیستم عصبی از نظر فیزیکی، عاطفی، و ذهنی سلامت هست یا نه. مطالعات نشان داده که تنوع ضربان قلب بالا، با انعطاف پذیری بالاتر در برابر اختلالات روانی فیزیولوژیکی و همچنین احساسات و دیدگاههای مثبت به زندگی مرتبط هست. استرس بخصوص زمانی که طولانی مدت باشد، تغییر پذیری ضربان قلب را کاهش میدهد. تمرین کردن جهت افزایش تغییرات ضربان قلب با استفاده از نفس کشیدن آرام، اثرات استرس بر سیستم عصبی را کاهش میدهد و در نتیجه منجر به کاهش مسائل روانی فیزیولوژی منفی میشود.

رسانایی پوست (Skin Conductance)

برانگیختگی عاطفی، بر منافذ روی سطح پوست ما تاثیر میگذارد که به نوبه خود تغییرات محسوسی در سیستم تعریق ایجاد میکند. اندازه‌گیری رسانایی سطح در سراسر سطح پوست، یک بیومتریک گویا برای درک ما از میزان درگیری ذهنی و استرس است.

دمای پوست (Skin Temperatures)

سردی دست‌ها، صرفا به دلیل آب و هوای زمستانی نیست، بلکه نشانه ای از واکنش های بدن به اضطراب و استرس بالاست. زمانی که یک لحظه استرس زا را تجربه میکنیم، بدن در پاسخ به آن، جریان خون را از انگشت دور میکند. منطق پشت این قضیه این است که در حالت پاسخ به جنگ و گریز ( Fight or Flight Response ) خون به سمت مناطق ضروری تر حرکت میکنند. استرس مکرر یا مداوم، بدن را به سمت حالت جنگ و گریز سوق میدهد. هنگامی که بدن به سمت پاسخ آرامش ( Relaxation Response ) میرود، جریان خون اجازه پیدا میکند به قسمت های محیطی دست ها بازگردد و منجر به گرم شدن انگشتان میگردد.

eVu-TPS؛ یک نیاز مهم برای درمانگران حوزه نوروفیدبک-بیوفیدبک 

این حسگر، یک ابزار خود تنظیمی برای استفاده بالینی و خانگی مراجعان است. امروزه اکثر مردم در حال استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت برای گشت و گذار در اینترنت، بازی کردن و خواندن ایمیل هستند. اکنون، آنها می توانند از تلفن های همراه خود برای  تنظیم سیستم عصبی، اندازه گیری سطح استرس و آموزش توانایی تمرکز خودشان، استفاده کنند.

متخصصان حوزه بیوفیدبک، همواره به دنبال یک همراه ایده آل برای افزایش اثربخشی فعالیت های درمانی مراجعین خود هستند که برای این منظور نیازی به تکنولوژیی فراتر از TPS ندارند. ماهیت کوچک و قابل حمل حسگر TPS، آن را ایده آل می کند تا برای آموزش در خانه یا محل کار به مراجعین قرض داده شود و یا تجویز شود.

اگر مراجعین شما ۵ دقیقه فرصت دارند،

پس زمان کافی برای تمرین با این حسگر را خواهند داشت